Желаещите да станат членове на Асоциацията трябва да отговарят на следните условия:
1. Да се запознаят с Етичния кодекс на DONA International и да приемат условията за работа, описани там.
2. Да не отказват професионална, непрекъсната и качествена подкрепа на жени, които не могат да заплатят финансово стойността на услугата.
3. Да оказват непрекъсната подкрепа на раждащата жена, без да я оставят сама по никакви причини в нито един от стадиите на мраждането, освен ако болничните правила не попречат на дулата да изпълни задължението си или в екстремна ситуация. В случай на екстрена ситуация дулата задължително уведомява своя заместник, че ще застъпи вместо нея.
4. Да са преминали практическо, hands-on обучение, като представят сертификат от посещението си в реално време на реално място.
5. Да имат покрит седемчасов семинар по оказване на помощ при кърмене от първия контакт до първия месец на новороденото и да представят сертификат от посещението си.
6. Да имат покрит седемчасов семинар по физиология на раждането и да представят сертификат от посещението си.
7. Да са сертифицирани или в процес на сертификация към международно призната организация за обучение на дули.
8. Да преминат през еднократно интервю с представител(и) на Асоциацията.
9. При изпълнение на по-горните условия, новите членове ще бъдат приети за „асоциирани” с всички права и задължения, описани в Устава на Асоциацията на българските дули в срок от една година. В този срок асоциираните членове имат възможност да докажат, че са придружавали най-малко една раждаща жена според Етичния кодекс и правилата, описани по-горе, за да бъдат автоматично приети за активни членове на Асоциацията.
10. При нарушаване на Етичния кодекс или правилата, описани по-горе, Управителният съвет на Асоциацията решава след обсъждане дали да прекрати членството.
Вземането на решения относно приемането на нови членове се извършва по устав от УС на Асоциацията на българските дули.
БГ Дули || © 2011 || Асоциация на Българските Дули - АБД || С подкрепата на "Естествено"